Silahlı qüvvələrin bütün bölmələri üçün beş yüz məhsul nümunəsi
Vyaçeslav Davidenko, “Rosoboroneksport” (RF) şirkətinin mətbuat xidmətinin rəhbəri və baş direktorunun mətbuat katibi
“Rosoboroneksport” ADEX 2022 sərgisində müxtəlif şirkətlərin stendlərində silahlı qüvvələrin bütün növləri və hərbi bölmələri, xüsusi təyinatlı dəstələr və polis bölmələri üçün nəzərdə tutulmuş iyirmidən çox Rusiya müəssisəsinin məhsullarının, eləcə də mülki məhsulların beş yüzə yaxın nümunəsinin təqdimatını etdiyi birgə Rusiya ekspozisiyasını təşkil etdi.
Onların arasında xüsusi zirehli “Tiqr” avtomobilinin və zirehli avtomobilin mina əleyhinə mühafizəli versiyasının nümunələri, sərhədlərin və xüsusilə mühüm obyektlərin mühafizəsi üçün texniki vasitələr var.
Xüsusilə də “Kalaşnikov” konserni özünün ayrıca stendində 30-dan çox növdə məmulatı (döyüş məhsullarını və xırda çaplı mülki atıcı silahların nümunələrini) təqdim edir, bundan əlavə, atıcı döyüş silahı baxımından konsern yeni 100-cü və 200-cü seriyalı Kalaşnikov avtomatlarını və “Ratnik” markalı məmulatlar silsiləsini təqdim edəcək.
Biz Bakıya aktual olan və böyük tələbata malik olan bütün məhsulları gətirmişik.
Biz “ADEX”-in daimi iştirakçılarıyıq, biz bu əməkdaşlıq formatını çox vacib və maraqlı hesab edirik və Bakıdakı sərgi işgüzar görüşlər üçün ciddi meydançadır.
Bizim silah təchizatlarımız öz müdafiəsini təmin edən dövlətlər üçün vacibdir, çünki regionda sülh müdafiə təyinatlı silahlardan asılıdır.
Ola bilsin ki, Bakıda aparılan danışıqlar sonda tərəfdaş şirkətlər arasında yeni müqavilələrin imzalanmasına gətirib çıxarsın.

Five hundred product samples for all branches of the armed forces
Vyacheslav Davidenko, Head of the Press Office and Press Secretary of General Director of Rosoboronexport (RF)
“Rosoboronexport” organised a joint Russian exposition at the ADEX 2022 exhibition, with the presentation of about five hundred samples of products from more than twenty Russian enterprises at the stands of different companies, intended for all types of armed forces and military branches, special and police units, as well as civilian products.
Among them are samples of a special armoured vehicle "Tiger" and an armoured vehicle in a mine-protected version, technical means of protecting the borders and especially important objects.
Concern "Kalashnikov", in particular, at its separate stand presents more than 30 types of products (combat products and samples of civilian small arms), and in terms of military small arms, the concern will present Kalashnikov assault rifles (AK) of the new 100th and 200th series, and the Ratnik (Warrior) product line.
We have brought to Baku everything that is relevant and in demand.
We are regular participants of ADEX, we consider this format of cooperation very important and interesting, and the exhibition in Baku is a serious platform for business meetings.
Our arms supplies are important for states that ensure their defense, because peace in the region depends on defensive weapons.
It is possible that the negotiations in Baku will eventually lead to the signing of new contracts between the partner companies.