Silahlı qüvvələrin bütün bölmələri üçün beş yüz məhsul nümunəsi
Vyaçeslav Davidenko, “Rosoboroneksport” (RF) şirkətinin mətbuat xidmətinin rəhbəri və baş direktorunun mətbuat katibi
“Rosoboroneksport” ADEX 2022 sərgisində müxtəlif şirkətlərin stendlərində silahlı qüvvələrin bütün növləri və hərbi bölmələri, xüsusi təyinatlı dəstələr və polis bölmələri üçün nəzərdə tutulmuş iyirmidən çox Rusiya müəssisəsinin məhsullarının, eləcə də mülki məhsulların beş yüzə yaxın nümunəsinin təqdimatını etdiyi birgə Rusiya ekspozisiyasını təşkil etdi.
Onların arasında xüsusi zirehli “Tiqr” avtomobilinin və zirehli avtomobilin mina əleyhinə mühafizəli versiyasının nümunələri, sərhədlərin və xüsusilə mühüm obyektlərin mühafizəsi üçün texniki vasitələr var.
Xüsusilə də “Kalaşnikov” konserni özünün ayrıca stendində 30-dan çox növdə məmulatı (döyüş məhsullarını və xırda çaplı mülki atıcı silahların nümunələrini) təqdim edir, bundan əlavə, atıcı döyüş silahı baxımından konsern yeni 100-cü və 200-cü seriyalı Kalaşnikov avtomatlarını və “Ratnik” markalı məmulatlar silsiləsini təqdim edəcək.
Biz Bakıya aktual olan və böyük tələbata malik olan bütün məhsulları gətirmişik.
Biz “ADEX”-in daimi iştirakçılarıyıq, biz bu əməkdaşlıq formatını çox vacib və maraqlı hesab edirik və Bakıdakı sərgi işgüzar görüşlər üçün ciddi meydançadır.
Bizim silah təchizatlarımız öz müdafiəsini təmin edən dövlətlər üçün vacibdir, çünki regionda sülh müdafiə təyinatlı silahlardan asılıdır.
Ola bilsin ki, Bakıda aparılan danışıqlar sonda tərəfdaş şirkətlər arasında yeni müqavilələrin imzalanmasına gətirib çıxarsın.

Пятьсот образцов продукции для всех видов вооруженных сил
Вячеслав Давиденко, глава пресс-офиса и пресс-секретарь генерального директора «Рособоронэкспорта» (РФ)
«Рособоронэкспорт» организовал на выставке ADEX 2022 объединенную российскую экспозицию c представлением на стендах разных компаний около пятисот образцов продукции более двадцати российских предприятий, предназначенной для всех видов вооруженных сил и родов войск, специальных и полицейских подразделений, а также гражданскую продукцию.
Среди них – образцы специальной бронированной машины «Тигр» и бронированного автомобиля в минно-защищенном исполнении, технические средства охраны границ и особо важных объектов.
Концерн «Калашников», в частности, на своем отдельном стенде представляет более 30 наименований изделий (боевой продукции и образцы гражданского стрелкового оружия), причем по части боевого стрелкового оружия концерн представит АК новых сотой и двухсотой серии и линейку изделий «Ратник».
Мы привезли в Баку всё, что актуально и востребовано.
Мы постоянные участники ADEX, считаем такой формат сотрудничества очень важным и интересным, а выставка в Баку является серьезной площадкой для деловых встреч.
Наши поставки вооружения важны для государств, обеспечивающих свою оборону, ведь мир в регионе зависит от оборонительных видов оружия.
Не исключено, что переговоры в Баку приведут со временем к подписанию новых контрактов между партнерскими компаниями.