Müdafiə naziri Azərbaycanın Dağlıq Qarabağ bölgəsində yerləşdirilən Rusiya sülhməramlı qüvvələrinin komandanı ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Azərbaycanın Dağlıq Qarabağ bölgəsində yerləşdirilən Rusiya sülhməramlı qüvvələrinin komandanı general-leytenant Rüstəm Muradov ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan, Rusiya Prezidentləri və Ermənistanın baş nazirinin birgə Bəyanatının müddəalarının icrası məsələləri müzakirə olunub.

Defense Minister meets with the Commander of the peacekeeping forces deployed in the Nagorno-Karabakh region of Azerbaijan
3 december 2020
The Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan Colonel General Zakir Hasanov has met with the Commander of the Russian peacekeeping forces deployed in the Nagorno-Karabakh region of Azerbaijan Lieutenant General Rustam Muradov.
During the meeting, the issues of the fulfillment of the provision of the Joint Statement by the Presidents of Azerbaijan, Russia, and the prime minister of Armenia were discussed.