Kalaşnikov konsernindən hərbi və mülki odlu silahlarla bağlı yeniliklər
“Kalaşnikov Konserni” SC Rusiyanın ən böyük hərbi avtomat və snayper silahları istehsalçısıdır. Bu, Rusiyada odlu silah istehsalının təxminən 95%-ni təşkil etməklə yerli silah sənayesinin flaqmanıdır.
“Kalaşnikov” şirkətlər qrupunun müəssisələri təkcə odlu silahlar deyil, həm də hərbi və mülki məqsədlər üçün pilotsuz uçuş aparatları, xüsusi təyinatlılar üçün yüksək sürətli daşıma və hücum katerləri, yüksək dəqiqlikli raket silahları kimi ixtisaslaşdırılmış komplekslər istehsal edir. “Kalaşnikov” şirkətlər qrupunun məhsulları dünyanın 27-dən çox ölkəsinə təchiz edilir.
“ADEX 2022” sərgisində “Kalaşnikov Konserni” hərbi və mülki odlu silahlar sahəsində yeni məhsullar xəttini təqdim edəcək. Xüsusilə, “Ratnik” və 200 seriyalı “Kalaşnikov” hücum tüfəngləri, həmçinin PLC özü dolduran standart tapança, “Saiga-9 EXP” və “Saiga-AKSU” özü dolduran karabinləri.
Ratnik seriyasının pulemyotları, Kalaşnikov silahlarının əsas xüsusiyyətlərini saxlamaqla, gücləndirilmiş döyüş xüsusiyyətləri, təkmilləşdirilmiş erqonomika, eləcə də gündüz və gecə əməliyyatları üçün müasir nişan alma sistemləri ilə uyğunlaşma qabiliyyəti qazanmışdır.
"İki yüzüncü" seriyalı Kalaşnikov avtomatları AK sisteminin təkamülündə yeni mərhələdir. Əsas modellərlə müqayisədə, 200 seriyalı hücum silahları daha rahat qatlanma, tənzimlənən uzunluq, təkmilləşdirilmiş qoruyucu, yeni qəbuledici qapağı və gündüz və gecə görmək üçün lazım olan müasir avadanlıqlar və digər taktiki aksesuarların rahat və asan quraşdırılmasını təmin etməklə Pikatini tipli yönəldiciyə sahib əl qundağına malikdir.
“Kalaşnikov Konserni”nin mülki odlu silahlar sahəsində etdiyi yeniliklər, praktiki atıcılıq idmanı növlərinin bir hissəsi kimi yüksək keyfiyyətli atıcılıq hazırlığı və praktiki atış üçün nəzərdə tutulub.
Hərbi odlu silahlar seqmentində sərgiyə gələcək ziyarətçilərə gəlincə, biz, ilk növbədə, “Kalaşnikov Konserni”-nin təqdim etdiyi nümunələrin keyfiyyətini və effektivliyini qiymətləndirməyi bacaran peşəkar hərbi personalı, mütəxəssisləri görmək istərdik. Bizim mülki odlu silahlarımıza gəlincə, onlar silah zövqü olan və arsenalında dünyaca məşhur “Kalaşnikov” markasının silahlarına sahib olmaq arzusunda olan kütləvi istehlakçılar üçün nəzərdə tutulub.

Новинки боевого и гражданского стрелкового оружия от «Концерна «Калашников»
АО «Концерн «Калашников» – крупнейший российский производитель боевого автоматического и снайперского оружия. Является флагманом отечественной стрелковой отрасли, на его долю приходится порядка 95% производства стрелкового оружия России.
Предприятия группы компаний «Калашников» выпускают не только стрелковое вооружение, но и специализированные комплексы военного и гражданского назначения, такие как беспилотные летательные аппараты, скоростные транспортно-десантные и штурмовые катера для подразделений специального назначения, высокоточное ракетное вооружение. Продукция группы компаний «Калашников» поставляется более чем в 27 стран мира.
На выставке ADEX 2022 Концерн «Калашников» представит линейку новинок в области боевого и гражданского стрелкового оружия. В частности, автоматы Калашникова серий «Ратник» и 200, а также самозарядный спортивный пистолет ПЛК, самозарядные карабины Saiga-9 EXP и «Сайга-АКСУ».
Автоматы серии «Ратник», сохранив фирменные черты оружия Калашникова, приобрели повышенные боевые характеристики, улучшенную эргономику, совместимость с современными прицельными комплексами для работы днем и ночью.
Автоматы Калашникова «двухсотой» серии – новый этап эволюции системы АК. По сравнению с базовыми образцами автоматы «двухсотой» серии получили более удобный складной приклад, регулируемый по длине, улучшенный предохранитель, новую крышку ствольной коробки и цевье с планками Пикатинни, обеспечивающими удобный и простой монтаж современных дневных и ночных прицелов и других тактических аксессуаров.
Новинки Концерна «Калашников» в области гражданского стрелкового оружия предназначены для качественного обучения стрельбе и занятий практической стрельбой в рамках прикладных стрелковых видов спорта.
В качестве посетителей выставки в сегменте боевого стрелкового оружия, в первую очередь, мы хотели бы видеть профессиональных военных, специалистов, способных по достоинству оценить качество и эффективность образцов, представленных Концерном «Калашников». Что касается нашего гражданского стрелкового оружия, то оно рассчитано на массового потребителя, имеющего вкус к оружию и стремление иметь в своем арсенале оружие признанного во всем мире бренда «Калашников».