Jurnalistlər “ADEX” sərgisini ziyarət edənlərin sayının çox olduğunu qeyd edirlər
Britaniyanın "Jane's" nəşriyyatı hərbi mövzular üzrə ən nüfuzlu KİV-lərindən biri hesab olunur. Biz öz oxucularımıza açıq mənbələrdən əldə edilmiş ən vacib, yoxlanmış, qərəzsiz kəşfiyyat və təhlil məlumatlarını təqdim edirik.
Bu gün biz dünyanın hər yerində dövlət agentlikləri və aparıcı hərbi istehsalçılar ilə əməkdaşlıq edirik. Bu səbəbdən bizim diqqətimiz daim bu cür tədbirlərə bağlanıb : mənə artıq bir neçə belə sərgiyə baş çəkmək nəsib olub.
“ADEX” sərgisinə gəlincə, iştirakçı şirkətlərin sayı bizi şad edir, Azərbaycanın geniş şəkildə təmsil olunması ona qarşı hörmət hissi oyadır. Lakin sərgidə təqdim olunan məhsullara səmimi maraq göstərən ziyarətçilərin sayı mənə xüsusi təsir bağışladı.

Journalists note a large number of visitors to the ADEX exhibition
Jane's British publishing company is considered one of the most authoritative military-related media. We provide our readers with the up-to-date, verified, unbiased intelligence and analytical data obtained from open sources.
Today we cooperate with the government agencies and leading military manufacturers around the world. For this reason, our attention is always focused on such events: I have already visited several similar exhibitions.
As for the ADEX exhibition, we are pleased with the number of participating companies; wide representation of Azerbaijan inspires respect. I was particularly impressed by a number of visitors who show genuine interest in the products presented at the exhibition.