Jurnalistlər “ADEX” sərgisini ziyarət edənlərin sayının çox olduğunu qeyd edirlər
Britaniyanın "Jane's" nəşriyyatı hərbi mövzular üzrə ən nüfuzlu KİV-lərindən biri hesab olunur. Biz öz oxucularımıza açıq mənbələrdən əldə edilmiş ən vacib, yoxlanmış, qərəzsiz kəşfiyyat və təhlil məlumatlarını təqdim edirik.
Bu gün biz dünyanın hər yerində dövlət agentlikləri və aparıcı hərbi istehsalçılar ilə əməkdaşlıq edirik. Bu səbəbdən bizim diqqətimiz daim bu cür tədbirlərə bağlanıb : mənə artıq bir neçə belə sərgiyə baş çəkmək nəsib olub.
“ADEX” sərgisinə gəlincə, iştirakçı şirkətlərin sayı bizi şad edir, Azərbaycanın geniş şəkildə təmsil olunması ona qarşı hörmət hissi oyadır. Lakin sərgidə təqdim olunan məhsullara səmimi maraq göstərən ziyarətçilərin sayı mənə xüsusi təsir bağışladı.

Журналисты отмечают большое количество посетителей выставки ADEX
Британское издательство Jane’s считается одним из наиболее авторитетных СМИ военной тематики. Мы предоставляем нашим читателям актуальные, проверенные, непредвзятые разведывательные и аналитические данные, полученные из открытых источников.
Сегодня мы сотрудничаем с правительственными агентствами и ведущими военными производителями по всему миру. По этой причине наше внимание неизменно приковано к подобного рода мероприятиям: мне уже довелось побывать на нескольких подобных выставках.
Что касается ADEX, радует количество компаний-участниц, вызывает уважение, что широко представлен Азербайджан. Но особо впечатлило количество посетителей, которые проявляют неподдельный интерес к представленной на выставке продукции.