Bakıda NATO-nun hərbi təhsil üzrə ekspertləri ilə işçi görüşü keçirilib
Azərbaycan Ordusunun hərbi təhsil sisteminin təlim-tədris sahələrinin inkişafına yardım üzrə NATO-Azərbaycan birgə fəaliyyət planına müvafiq olaraq müdafiə təhsilinin genişləndirilməsi proqramı çərçivəsində (DEEP) NATO-nun ekspert qrupu ilə Bakıda işçi görüşü keçirilib.
Silahlı Qüvvələrin Hərbi Akademiyasında Müdafiə Nazirliyi və Alyansın hərbi təhsil mütəxəssisləri arasında keçirilən görüşdə Azərbaycan Ordusunda 2021-ci il ərzində hərbi təhsil sahəsində həyata keçirilən fəaliyyətlər müzakirə edilib. Həmçinin növbəti il üçün tədbirlərin planlaşdırılması və icrası məsələləri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb, yeni perspektivlər nəzərdən keçirilib, əməkdaşlıq planları təhlil edilib.
Sonra qonaqlar Heydər Əliyev adına Azərbaycan Ali Hərbi Məktəbində olublar. Burada hərbi təhsil sisteminin inkişaf perspektivləri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb, hərbi təhsilin metodologiyası üzrə bir sıra məsələlər müzakirə edilib, bu sahədə qazanılmış təcrübə üzrə qarşılıqlı brifinqlər təqdim olunub.

В Баку состоялась рабочая встреча с экспертами НАТО в сфере военного образования
Согласно совместному плану действий НАТО-Азербайджан по содействию развитию учебно-тренировочных сфер системы военного образования Азербайджанской Армии, в рамках Программы расширения военного образования (DEEP), в Баку состоялась рабочая встреча с экспертной группой НАТО.
На встрече, состоявшейся в Военной академии Вооруженных сил между экспертами в сфере военного образования Министерства обороны и Альянса, была обсуждена деятельность в области военного образования в Азербайджанской Армии в 2021 году. Состоялся обмен мнениями по вопросам планирования и реализации мероприятий на предстоящий год, рассмотрены новые перспективы, проанализированы планы сотрудничества.
Затем гости посетили Азербайджанское высшее военное училище имени Гейдара Алиева. Состоялся обмен мнениями о перспективах развития системы военного образования, был обсужден ряд вопросов по методологии военного образования, представлены взаимные брифинги, посвященные опыту в этой сфере.