Bakıda NATO-nun hərbi təhsil üzrə ekspertləri ilə işçi görüşü keçirilib
Azərbaycan Ordusunun hərbi təhsil sisteminin təlim-tədris sahələrinin inkişafına yardım üzrə NATO-Azərbaycan birgə fəaliyyət planına müvafiq olaraq müdafiə təhsilinin genişləndirilməsi proqramı çərçivəsində (DEEP) NATO-nun ekspert qrupu ilə Bakıda işçi görüşü keçirilib.
Silahlı Qüvvələrin Hərbi Akademiyasında Müdafiə Nazirliyi və Alyansın hərbi təhsil mütəxəssisləri arasında keçirilən görüşdə Azərbaycan Ordusunda 2021-ci il ərzində hərbi təhsil sahəsində həyata keçirilən fəaliyyətlər müzakirə edilib. Həmçinin növbəti il üçün tədbirlərin planlaşdırılması və icrası məsələləri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb, yeni perspektivlər nəzərdən keçirilib, əməkdaşlıq planları təhlil edilib.
Sonra qonaqlar Heydər Əliyev adına Azərbaycan Ali Hərbi Məktəbində olublar. Burada hərbi təhsil sisteminin inkişaf perspektivləri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb, hərbi təhsilin metodologiyası üzrə bir sıra məsələlər müzakirə edilib, bu sahədə qazanılmış təcrübə üzrə qarşılıqlı brifinqlər təqdim olunub.

Baku hosted a working meeting with NATO experts on military education
In accordance with the NATO-Azerbaijan joint action plan to support the development of the military education system of the Azerbaijan Army, a working meeting with a NATO expert group was held in Baku within the framework of the Defence Education Enhancement Programme (DEEP).
The activities carried out in the field of military education in the Azerbaijan Army throughout 2021 were discussed during the meeting held at the War College of the Armed Forces between military education specialists of the Ministry of Defense and the Alliance. An exchange of views on the planning and implementation of activities for the coming year was held, new prospects were considered, and cooperation plans were analyzed.
Then the guests visited the Azerbaijan Military Academy named after Heydar Aliyev. The participants exchanged views on the prospects of the development of the military education system, discussed a number of issues of military education methodology, as well as presented joint briefings on the experience gained in this area.