Bakıda 6-cı dəfə sərgi sahəsinin peşəkarları üçün intensiv praktiki seminar keçiriləcək
2025-ci ilin 24 fevral tarixində Bakıda sərgi iştirakçıları və stend qurucuları üçün "Sərgilərdə iştirakın səmərəliliyini necə artırmaq olar" mövzusunda intensiv praktiki seminar keçiriləcək. Seminar Azərbaycan Sərgi Təşkilatçıları Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə “Radisson Hotel Baku” mehmanxanasında təşkil olunacaq. Təlimdə iştirakçılara sərgilərdə maksimal nəticələr əldə etməyin yolları göstəriləcək.
Artıq 6-cı dəfədir ki, baş tutacaq seminarın məqsədi sərgi təcrübəsini sistemləşdirərək iştirakçılara "özünə kənardan baxmaq" imkanı yaratmaq, sərgilərə hazırlıq zaman ən çox rast gəlinən səhv və stereotiplərdən qurtulmaqdır. Seminar yalnız praktiki xarakter daşıyır və konkret sərgi nümunələri üzərində müzakirələr aparılacaqdır.
İntensiv praktiki seminar 25 illik sərgi təcrübəsi olan və 10-dan çox ölkədə sərgi iştirakçılarına 1000-dən çox praktiki təlimlər keçmiş "EkspoEffekt" sərgi konsaltinq agentliyinin Baş direktoru Nikolay Karasev tərəfindən keçiriləcək. Təcrübəli mütəxəssis iştirakçılara real hallardan və nümunələrdən istifadə edərək, sərgilərdə effektivliyi artırmağın yollarını nümayiş etdirəcək. Seminar 2006-cı ildən bəri 25.000-dən çox iştirakçıya xidmət göstərib və yüksək loyallıq indeksi (NPS) ilə tövsiyə olunur, bu da iştirakçıları yenidən bu seminara qatılmağa təşviq edir.
İkihissəli təlimdə iştirakçılar üçün təşkil olunacaq "Sərgilərdə iştirakın səmərəliliyini necə artırmaq olar" mövzulu seminarda sərgi tədbirlərinin xüsusiyyətləri, iştirakçılar üçün tipik səhvlər və stereotiplər, sərgidə uğurun təməlini qurma yolları, sərgi stendinin düzgün təşkilatı, xidmət və məhsulların təqdimatı mövzuları müzakirə ediləcək. İkinci hissədə isə sərgi komandası ilə bağlı işçilərin funksiyaları, xarici görünüş və davranış qaydaları, ziyarətçilərlə effektiv işin taktika və texnikaları, məhsul təqdimatının doğru üsulları, əlaqələrin işlənməsi və post-sərgi dövründə iştirakın qiymətləndirilməsi təqdim olunacaqdır.
Stend qurucuları üçün keçiriləcək “Sərgi stendlərini necə yaratmaq və satmaq olar” mövzulu seminarda isə müasir sərgi stendinin tələbləri, funksional zonaların təşkil edilməsi və məhsul təqdimatının optimallaşdırılması haqqında məlumat veriləcəkdir. Təlimdə, stendin kommunikativ funksiyası, ziyarətçilərin diqqətinin cəlb edilməsi, ekspodizayn tendensiyaları barədə praktiki məlumat təqdim olunacaq.
Hazırkı seminar sərgilərə qatılan və qatılmağı planlaşdıran, eləcə də stendlərin dizaynı və qurulması ilə məşğul olan şirkətlərin rəhbərlərinə, dizaynerlərə, layihə menecerlərinə, direktor və satış menecerlərinə tövsiyə olunur. İştirak etmək istəyən şəxslər təşkilatçılarla əlaqə saxlaya bilərlər.
Tədbirdə iştirak etmək istəyən şəxslər əlaqədar şəxsdən ətraflı məlumat əldə edə bilərlər: Əlaqə nömrəsi +994 77 277 71 51.

The 6th Practical Intensive Seminar for Exhibition Professionals to be held in Baku
On February 24, 2025, a practical intensive seminar on the topic "How to Increase the Effectiveness of Participation in Exhibitions" will be held in Baku for exhibition participants and stand builders. The seminar will be organized by the Azerbaijan Exhibition Organisers Association at the Radisson Hotel Baku. The training will provide participants with insights into how to achieve maximum results at exhibitions.
This will be the 6th edition of the seminar, and its aim is to systematize the exhibition experience, offering participants the opportunity to "look at themselves from the outside" and to overcome the most common mistakes and stereotypes encountered when preparing for exhibitions. The seminar will focus solely on practical content, with discussions based on specific exhibition examples.
The practical intensive seminar will be led by Nikolay Karasev, Director of “ExpoEffect” Exhibition Consulting Agency, which has 25 years of experience and has conducted over 1,000 practical training sessions for exhibition participants in more than 10 countries. The experienced expert will demonstrate ways to increase effectiveness at exhibitions using real-life cases and examples. Since 2006, the seminar has visited over 25,000 participants and is highly recommended due to its NPS (loyalty and willingness to recommend index), which encourages participants to return for future sessions.
The training on the topic "How to Increase the Effectiveness of Participation in Exhibitions" will cover the following topics: in the first part, the seminar will discuss the characteristics of exhibition events, typical mistakes and stereotypes among participants, ways to lay the foundation for success at exhibitions, proper stand organization, and effective product and service presentation. The second part will focus on team roles, appearance and behaviour guidelines, tactics and techniques for working with visitors, the correct methods of product presentation, relationship building, and evaluating participation in the post-exhibition period.
A separate seminar will be held for stand builders, titled “How to Create and Sell Exhibition Stands” where information will be provided on modern exhibition stand requirements, the organization of functional zones, and optimizing product presentation. Practical information will be presented on the communicative functions of a stand, attracting visitors’ attention, and exhibition design trends.
This seminar is recommended for managers of companies that participate in or plan to participate in exhibitions, as well as for those involved in stand design and construction, including designers, project managers, directors, and sales managers.