Azərbaycan silahları “IDEX-2025” sərgisində nümayiş olunur
Fevralın 17-də Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Əbu-Dabi şəhərində “IDEX-2025” Beynəlxalq Müdafiə Sərgisi işinə başlayıb. Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının müdafiə sənayesi naziri Vüqar Mustafayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti iştirak edir.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Müdafiə Sənayesi Nazirliyinin (MSN) tabeliyində olan “Azərsilah” Müdafiə Sənayesi Holdinqi” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin stendində Azərbaycanın istehsal etdiyi atıcı silahlar, minaatanlar, müxtəlif çaplı döyüş sursatları, yaxın məsafəli döyüş vasitələri, artilleriya silahları, optik nişangah və cihazlar, pilotsuz uçuş aparatları və s. daxil olmaqla 100-ə yaxın müdafiə təyinatlı məmulat nümayiş etdirilir.
Səfər çərçivəsində nazir V.Mustafayev bir neçə ölkənin dövlət rəsmiləri və iri şirkətlərin rəhbərləri ilə görüşlər keçirəcək. Eyni zamanda, MSN-in tabeliyində olan “Azərsilah” Müdafiə Sənayesi Holdinqi” QSC ilə xarici şirkətlər arasında hərbi-texniki əməkdaşlığın genişləndirilməsi üzrə sənədlərin imzalanması da nəzərdə tutulub.
“IDEX-2025” Beynəlxalq Müdafiə Sərgisində 132 000-dən çox ziyarətçinin iştirakı gözlənilir. Tədbir fevralın 21-dək davam edəcək.
Azərbaycanı tədbirdə Müdafiə Sənayesi Nazirliyi təmsil edir. 6-cı Azərbaycan Beynəlxalq Müdafiə Sərgisi "ADEX" Azərbaycanın Müdafiə Sənayesi stendində yer alıb.

Azerbaijani weaponry is on display at the IDEX-2025 exhibition.
On February 17, the IDEX-2025 International Defence Exhibition commenced in Abu Dhabi, United Arab Emirates. The event is attended by a delegation from the Republic of Azerbaijan, led by Minister of Defence Industry of the Republic of Azerbaijan Vugar Mustafayev.
According to AZERTAC, the exhibition features a stand by “Azersilah” Defence Industry Holding JSC, operating under the Minister of Defence Industry of the Republic of Azerbaijan. The stand showcases nearly 100 defense-related products manufactured in Azerbaijan, including firearms, mortars, various calibers of ammunition, close combat weapons, artillery systems, optical sights and devices, unmanned aerial vehicles, and more.
During the visit, Minister Vugar Mustafayev is scheduled to hold meetings with government officials from several countries and executives of major companies. Additionally, agreements aimed at expanding military-technical cooperation between “Azersilah” Defence Industry Holding JSC and foreign companies are expected to be signed.
The IDEX-2025 International Defence Exhibition anticipates more than 132,000 visitors and will continue until February 21
.
Azerbaijan is represented by the Ministry of Defence Industry. The 6th Azerbaijan International Defence Exhibition (ADEX) is featured at the stand of Azerbaijan’s Ministry of Defence Industry.