Zirehli texnika, təyyarə və vertolyotlar üçün nişanalma avadanlıqları
“Shvabe” RF-nın optik sənayesinin 98%-ni əhatə edən “Rostex” dövlət korporasiyasına daxil olan optik holdinq kimi? istənilən növ zirehli texnika, təyyarə və vertolyotlar üçün nişanlama avadanlıqlarını istehsal edir. Məhsulların bir hissəsi şirkətin “ADEX 2018” sərgisindəki stendində təqdim edilir.
Həmçinin, şirkət tapşırıqdan asılı olaraq, müxtəlif parametrli atıcı silahlar üçün nişangah xəttinin ixracını həyata keçirir. Belə ki, snayper tüfəngləri üçün nəzərdə tutulmuş bizim nişangahlar dünyada yaxşı nüfuz qazanıb, istifadəsi rahatdır və yüksək tələbat ilə fərqlənir.
Biz bütün “ADEX” sərgilərində iştirak edirik və ümumiyyətlə, “Rostex” dövlət korporasiyası Azərbaycan ilə çoxillik sıx əlaqələrə malikdir. 2018-ci ilə qədər Azərbaycan tərəfindən RF-dan hərbi satınalmalar çərçivəsində bizim məhsulların bir qismi ölkənizə tədarük edilib.
Bu sərgi çərçivəsində Azərbaycan tərəfi ilə çoxsaylı danışıqların keçirilməsi, eləcə də sazişin imzalanması nəzərdə tutulub. Biz Bakıda digər ölkələrin şirkətləri, eləcə də Rusiyanı təmsil edən tərəfdaşlar ilə görüşlər keçirəcəyik.
Hazırda Azərbaycanda holdinqin ofisinin açılması məsələsi üzərində iş gedir və bu məsələ imzalanacaq sazişlərin həcmindən asılıdır. “Shvabe” təşkilatında yeni layihələrdə uğurla tətbiq olunan dəyərli təcrübə və biliklərə malik 18 min nəfərdən artıq yüksək ixtisaslı mütəxəssis çalışır.

Targeting equipment for armoured vehicles, aircrafts and helicopters
Shvabe, an optical holding company of the state corporation Rostekh, which covers up to 98% of the optical industry of the Russian Federation, produces sighting equipment for all types of armoured vehicles, aircraft and helicopters. Part of the products is presented at the ADEX 2018 exhibition at our stand.
We also exhibit a range of sights for small arms with different nuances, depending on the tasks. So, our sights for sniper rifles have good recommendations in the world, are easy to use and are in high demand.
We participate in all ADEX exhibitions, and in general, the state corporation Rostekh has long-standing close ties with Azerbaijan; part of our products were delivered to the country within the framework of military purchases carried out by Azerbaijan until 2018 from the Russian Federation.
Within the framework of this exhibition, numerous negotiations are envisaged, as well as the signing of a contract with the Azerbaijani side. In Baku, we will meet with companies from other countries, as well as Russian partners.
In the future, the issue of opening a holding office in Azerbaijan is being worked out, which depends on the size of the contracts. The Shvabe organisation employs more than 18 thousand highly qualified specialists with invaluable experience and knowledge, which are successfully implemented in new projects.