Zirehli texnika, təyyarə və vertolyotlar üçün nişanalma avadanlıqları
“Shvabe” RF-nın optik sənayesinin 98%-ni əhatə edən “Rostex” dövlət korporasiyasına daxil olan optik holdinq kimi? istənilən növ zirehli texnika, təyyarə və vertolyotlar üçün nişanlama avadanlıqlarını istehsal edir. Məhsulların bir hissəsi şirkətin “ADEX 2018” sərgisindəki stendində təqdim edilir.
Həmçinin, şirkət tapşırıqdan asılı olaraq, müxtəlif parametrli atıcı silahlar üçün nişangah xəttinin ixracını həyata keçirir. Belə ki, snayper tüfəngləri üçün nəzərdə tutulmuş bizim nişangahlar dünyada yaxşı nüfuz qazanıb, istifadəsi rahatdır və yüksək tələbat ilə fərqlənir.
Biz bütün “ADEX” sərgilərində iştirak edirik və ümumiyyətlə, “Rostex” dövlət korporasiyası Azərbaycan ilə çoxillik sıx əlaqələrə malikdir. 2018-ci ilə qədər Azərbaycan tərəfindən RF-dan hərbi satınalmalar çərçivəsində bizim məhsulların bir qismi ölkənizə tədarük edilib.
Bu sərgi çərçivəsində Azərbaycan tərəfi ilə çoxsaylı danışıqların keçirilməsi, eləcə də sazişin imzalanması nəzərdə tutulub. Biz Bakıda digər ölkələrin şirkətləri, eləcə də Rusiyanı təmsil edən tərəfdaşlar ilə görüşlər keçirəcəyik.
Hazırda Azərbaycanda holdinqin ofisinin açılması məsələsi üzərində iş gedir və bu məsələ imzalanacaq sazişlərin həcmindən asılıdır. “Shvabe” təşkilatında yeni layihələrdə uğurla tətbiq olunan dəyərli təcrübə və biliklərə malik 18 min nəfərdən artıq yüksək ixtisaslı mütəxəssis çalışır.

Прицельное оборудование для бронетехники, самолетов и вертолетов
Shvabe – оптический холдинг госкорпорации «Ростех», охватывающего до 98% оптической отрасли РФ, производит прицельное оборудование для всех видов бронетехники, самолетов и вертолетов. Часть продукции представлена в рамках выставки ADEX 2018 на нашем стенде.
Мы также экспонируем линейку прицелов для стрелкового оружия с разными нюансами в зависимости от задач. Так, наши прицелы для снайперских винтовок имеют хорошие рекомендации в мире, удобны в использовании и отличаются высоким спросом.
Участвуем во всех выставках ADEX, в целом, у госкорпорации «Ростех» давние тесные связи с Азербайджаном, часть нашей продукции была поставлена в страну в рамках осуществленных Азербайджаном до 2018 года военных закупок у РФ.
В рамках данной выставки предусмотрены многочисленные переговоры, а также подписание контракта с азербайджанской стороной. В Баку мы встретимся и с компаниями из других стран, а также российскими партнерами.
В перспективе прорабатывается вопрос открытия офиса холдинга в Азербайджане, что зависит от размера контрактов. В организации Shvabe работают более 18 тысяч высококвалифицированных специалистов, обладающих бесценным опытом и знаниями, которые успешно внедряются в новые проекты.