Zəhərləyici döyüş maddələrini müəyyən edən portativ detektorla
Biz burada, sərgidə öz qüvvələrini birləşdirən iki şirkəti təmsil edirik – “Proengin” və “Serstech AB”. Yaranan cütlük zəhərləyici döyüş maddələrinin aşkarlanması və müəyyən edilməsi üçün portativ detektorları uğurla işləyib hazırlayır. Biz əl detektorları və 24/7 rejimli müstəqil nəzarət sistemlərini təklif edirik. Məhsullarımız yetmişdən çox ölkədə istifadə olunur.
Siz bizim nəzarət-ölçmə cihazlarımız vasitəsilə təhlükəni aşkarlaya, onun yayılmasının qarşısını ala və istifadə olunan silahı müəyyən edə bilərsiniz. Beləliklə, siz dəqiqliklə müəyyən edə bilərsiniz ki, sizin əlinizdə təhlükəli bir maddə var və o, hansı maddələr növünə aiddir.
Bu, bizim Azərbaycana və bütövlükdə regiona ilk səfərimizdir, ona görə də biz nə ilə qarşılaşacağımızı bilmirdik. Amma bizi təəccübləndirən odur ki, ilk gündə bütün işlər çox yaxşı gedir, ziyarətçilər məhsullarımıza fəal şəkildə maraq göstərdilər: biz potensial tərəfdaşlarla danışıqlar apardıq.
Ümid edirik ki, sərginin qalan günləri ərzində stendimizə maraq səngiməyəcək və biz sizə məhsullarımız haqqında ətraflı məlumat verməyə hər zaman hazırıq. Sərginin təşkili və keçirilməsinə gəlincə, mən texniki heyətin yüksək səviyyəli dəstəyini qeyd etmək istərdim: bizim rast gəldiyimiz bütün problemlər çevik şəkildə həll olunur.

We represent here at the exhibition two companies that have joined forces - Proengin and Serstech AB. The resulting tandem is successfully developing portable devices for the detection and identification of chemical warfare agents. We offer handheld detectors and stand-alone 24/7 surveillance systems. Our products are used in more than seventy countries.
With our instruments, you can detect a threat, localize it and identify the weapon being used. Thus, you can accurately determine that you have a dangerous substance, as well as its variety.
This is our first visit to Azerbaijan and the region as a whole, so we did not know what to expect. But to our surprise, everything goes very well, on the first day visitors showed an active interest in our products: we held negotiations with potential partners.
We hope that during the remaining days of the exhibition, interest in our stand will not subside, and we are always ready to tell you in detail about our products. As for the organisation and holding of the exhibition, I would like to note the high level of support from the technical staff: all questions that we have are quickly resolved.