Zəhərləyici döyüş maddələrini müəyyən edən portativ detektorla
Biz burada, sərgidə öz qüvvələrini birləşdirən iki şirkəti təmsil edirik – “Proengin” və “Serstech AB”. Yaranan cütlük zəhərləyici döyüş maddələrinin aşkarlanması və müəyyən edilməsi üçün portativ detektorları uğurla işləyib hazırlayır. Biz əl detektorları və 24/7 rejimli müstəqil nəzarət sistemlərini təklif edirik. Məhsullarımız yetmişdən çox ölkədə istifadə olunur.
Siz bizim nəzarət-ölçmə cihazlarımız vasitəsilə təhlükəni aşkarlaya, onun yayılmasının qarşısını ala və istifadə olunan silahı müəyyən edə bilərsiniz. Beləliklə, siz dəqiqliklə müəyyən edə bilərsiniz ki, sizin əlinizdə təhlükəli bir maddə var və o, hansı maddələr növünə aiddir.
Bu, bizim Azərbaycana və bütövlükdə regiona ilk səfərimizdir, ona görə də biz nə ilə qarşılaşacağımızı bilmirdik. Amma bizi təəccübləndirən odur ki, ilk gündə bütün işlər çox yaxşı gedir, ziyarətçilər məhsullarımıza fəal şəkildə maraq göstərdilər: biz potensial tərəfdaşlarla danışıqlar apardıq.
Ümid edirik ki, sərginin qalan günləri ərzində stendimizə maraq səngiməyəcək və biz sizə məhsullarımız haqqında ətraflı məlumat verməyə hər zaman hazırıq. Sərginin təşkili və keçirilməsinə gəlincə, mən texniki heyətin yüksək səviyyəli dəstəyini qeyd etmək istərdim: bizim rast gəldiyimiz bütün problemlər çevik şəkildə həll olunur.

Портативные детекторы идентификации боевых отравляющих веществ
Саймон Уоллес (Simon Walles), директор по продажам в странах Европы и Центральной Азии, Serstech AB (Швеция)
Мы представляем здесь, на выставке, две компании, которые объединили свои усилия – Proengin и Serstech АВ. Образовавшийся тандем успешно занимается разработкой портативных детекторов для обнаружения и идентификации боевых отравляющих веществ. Мы предлагаем ручные детекторы и автономные системы круглосуточного наблюдения. Наша продукция используется более чем в семидесяти странах.
При помощи наших приборов можно обнаружить угрозу, локализовать ее и идентифицировать используемое оружие. Таким образом, вы можете точно определить, что перед вами вещество, которое представляет опасность, а также его разновидность.
Это наш первый визит в Азербайджан и регион в целом, поэтому мы не знали, чего нам стоит ждать. Но на наше удивление все проходит очень хорошо, в первый день посетители проявляли активный интерес к нашей продукции: мы провели переговоры с потенциальными партнерами.
Рассчитываем, что в оставшиеся выставочные дни интерес к нашему стенду не спадет, а мы всегда готовы подробно рассказать о нашей продукции. Что касается организации и проведения выставки, то хотелось бы отметить высокий уровень поддержки со стороны технического персонала: все вопросы, которые у нас возникают, быстро находят свое решение.