Qoşunlarda yeni tədris dövrü başlayıb
Azərbaycan Ordusunun birlik, birləşmə, həmçinin qoşun növləri və qisimlərinin hərbi hissələrində yeni tədris dövrü başlayıb. Bütün hərbi hissələrdə keçirilən yığıncaqlarda tədris dövrünün əsas məqsəd və vəzifələri, eləcə də onların icra qaydaları şəxsi heyətə çatdırılıb.
Yeni tədris dövrünün başlanması ilə əlaqədar təşkil olunmuş tədbirlərdə Müdafiə nazirinin əmr və tələbləri, tədris proqramları, silah və texnikanın effektiv istifadəsi, təhlükəsizlik qaydalarına riayət olunmasının əsas vəzifə və tapşırıqları, həmçinin bütövlükdə tədris prosesinin düzgün təşkili üzrə digər məsələlər şəxsi heyətə çatdırılıb.
Dərslərin ilk günü eyni zamanda şəxsi heyətin həyəcan siqnalı üzrə davranışı, döyüş heyətlərinin dəqiqləşdirilməsi, eləcə də şəxsi heyətin sutkanın gecə və gündüz vaxtlarında bölmələr tərkibində məşqləri ilə başlayıb.

В войсках начался новый учебный период
В объединениях, соединениях и частях видов и родов войск Азербайджанской Армии начался новый учебный период. Во всех частях проведены митинги, на которых доведены основные цели и задачи на период обучения и порядок их выполнения.
На организованных по случаю начала нового учебного периода мероприятиях до всего личного состава были доведены приказы и требования Министра обороны, основные цели и задачи по программам обучения, эффективному использованию техники и вооружения, соблюдению мер безопасности, а также другие вопросы по четкой организации учебного процесса в целом.
Первый день занятий начался одновременно с вопросов обучения личного состава действиям по тревоге, уточнению боевых расчетов и тренировок в составе подразделений в дневное и ночное время суток.