Ölkənin təhlükəsizliyinə zəmanət verilir!
Turab Allahverdiyev, Azərbaycan Müdafiə Nazirliyinin Xüsusi Təyinatlı Qüvvələri, Vətən Müharibəsi veteranı
- Mən Azərbaycan Müdafiə Nazirliyinin Xüsusi Təyinatlı Qüvvələrində 22 il xidmət etmiş peşəkar hərbçiyəm. İlk növbədə, sərgiyə dəvət etdiyiniz üçün sizə təşəkkür etmək istərdim. “ADEX 2022” sərgisi mənim ölkəmiz ilə, dövlətimizin və onun ordusunun qüdrəti və gücü, onun Ali Baş Komandanı, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin siyasətinin iradəliliyi və düzgünlüyü ilə bir daha qürur duymağıma səbəb oldu.
Xarici dövlətlərin sərgidə iştirakı onların Azərbaycanla hərbi sahədə əməkdaşlıq etmək istəyini nümayiş etdirdi. Silah və hərbi texnika istehsalçılarımızın geniş iştirakı məni məmnun etdi. Sərgidə təqdim olunan eksponatların çoxu bizə yaxşı məlumdur, biz Vətən Müharibəsi dövründə, həqiqi döyüş şəraitində onlardan istifadə etmişik və onların keyfiyyətini göstərmişik. Lakin biz başa düşməliyik ki, silahlar daim təkmilləşdirilir, yeni modellər meydana çıxır, silahların gücü , onların dəqiqliyi və istehsal edilməsi imkanı artır. Bu səbəbdən “ADEX” sərgisi son dərəcə vacibdir. Biz silah istehsalının inkişafının bütün yeni təmayüllərindən və istiqamətlərindən xəbərdar olmalıyıq, o cümlədən sərgi vasitəsilə də müdafiə sənayemizin istehsal imkanlarını nümayiş etdirməyi, həmçinin tərəfdaşların və rəqiblərin istehsal imkanlarını təhlil etməyi bacarmalıyıq.
Azərbaycan ordusunun qüdrəti dövlətimizin və onun vətəndaşlarının təhlükəsizliyi deməkdir. Bizim güclü ordumuz var, müasir silahlarımız var, peşəkar təlim keçmiş əsgərlərimiz var. Beləliklə, ölkənin təhlükəsizliyinə zəmanət verilir!

The security of the country is guaranteed!
Turab Allahverdiyev, Special-purpose forces of the Ministry of Defense of Azerbaijan, veteran of the Patriotic War
- I am a professional soldier and served in the Special-purpose forces of the Ministry of Defense of Azerbaijan during 22 years. First of all, I would like to thank you for the invitation to the exhibition. ADEX 2022 once again made me proud of our country, for the power and strength of our state and its army, the will and commitment to the policy of its Commander-in-Chief, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev.
Participation in the exhibition of foreign states demonstrated their desire to cooperate with Azerbaijan in the military field. I was pleased with the wide presence of our weapons and military equipment manufacturers. Many products  presented at the exhibition are well known to us, we used them in real combat conditions during the Patriotic War and they demonstrated their quality. However we must understand that weapons are constantly upgraded, new models appear, the strength of weapons, their precision and manufacturability increase. That is why ADEX exhibition is extremely important. We must be aware of all new trends and directions in the development of weapons production, be able  to demonstrate the capabilities of our defence industry, as well as analyse the capabilities of partners and competitors, i.a. by way of exhibitions.
The power of the Azerbaijani army is the security of our state and its citizens. We have a powerful army, we have modern weapons, we have professionally trained soldiers. So, the security of the country is guaranteed!