Ölkəmizdəki xarici hərbi attaşelər və beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri əməliyyat şəraiti haqqında məlumatlandırılıb
5 oktyabr 2020
Oktyabrın 5-də Müdafiə Nazirliyinin Beynəlxalq Hərbi Əməkdaşlıq İdarəsi tərəfindən Azərbaycan Respublikasında akkreditə olunmuş xarici hərbi attaşelər və beynəlxalq təşkilatların ölkəmizdəki nümayəndələri üçün növbəti brifinq verilmişdir.
Brifinq iştirakçılarının diqqətinə işğal olunmuş ərazilərdə həyata keçirilən əməliyyatların gedişatı və azad olunmuş ərazilər, düşmən qüvvələrinə vurulmuş ziyan barədə məlumat verilib.
Bundan əlavə qonaqlara təmas xəttindən xeyli uzaqda yerləşən Azərbaycanın şəhər və rayonlarına düşmənin raket və artilleriya zərbələri endirməsi barədə də ətraflı məlumat çatdırılıb.
Düşmənin açdığı atəş zərbələri nəticəsində dinc əhali və mülki infrastruktura dəyən ziyan, eləcə də düşmən ordusunun öz hərbi qulluqçularına qarşı göstərdiyi qeyri-insani münasibət və hərəkətlər barədə faktlar da diqqətə çatdırılıb.

Иностранные военные атташе и представители международных организаций в нашей стране были проинформированы об оперативной ситуации на фронте
5 октября 2020
5-го октября Управление Международного Военного Сотрудничества Министерства Обороны провело очередной брифинг для иностранных военных атташе и представителей международных организаций, аккредитованных в Азербайджанской Республике.
Участники брифинга были проинформированы о ходе боевых действий, проводимых на оккупированных территориях, освобожденных населенных пунктах и уроне, нанесенному вражеским силам.
Кроме того, гостям была предоставлена информация о ракетно-артиллерийских ударах вооруженных сил Армении по городам и районам Азербайджана, расположенным далеко от линии соприкосновения.
К сведению гостей была доведена подробная информация об ущербе, нанесенном мирным жителям и гражданским объектам в результате ракетно-артиллерийский обстрелов противника, а также факты их нечеловеческого отношения к своим военнослужащим.