Müdafiə naziri yeni təlim mərkəzinin açılışında iştirak edib
Bu gün Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov və nazirliyin rəhbər heyəti yeni inşa olunan təlim mərkəzinin açılışında iştirak edib.
APA-nın xəbərinə görə, açılış mərasimində mərkəz haqqında Müdafiə nazirinə məruzə edilərək bildirilib ki, burada təlimlərə cəlb olunacaq  şəxsi heyətin yerləşdirilməsi və fəaliyyəti üçün lazımi infrastruktur yaradılıb.
Qeyd olunub ki, real döyüş şəraitinə uyğun inşa edilən təlim mərkəzində atış çalışmaları, müxtəlif döyüş və xüsusi texnikanın mürəkkəb relyef və hava şəraitində idarə olunması üzrə praktiki vərdişlərin təkmilləşdirilməsi məqsədilə məşğələlərin keçirilməsi, döyüş tapşırıqlarını tədris və praktiki məşq etdirilməsi nəzərdə tutulub.
Müdafiə naziri poliqonun ərazisindəki hərbi infrastruktur obyektlərinə baş çəkib, müxtəlif bölmələr ilə keçirilən səhra məşğələlərini izləyib.

Azerbaijani Defense Minister attended the opening of a new training center
Azerbaijani Defense Minister, Colonel-General Zakir Hasanov, and the leadership of the Ministry attended the opening of a new training center, APA reports.
The Defense Minister was informed that the necessary infrastructure for the deployment and operation of the personnel involved in the training was created here.
It was noted that the training center, built in accordance with the real battle conditions, is intended to conduct exercises in order to improve the practical skills to work on complex relief and whether management of various combat and special techniques, training and practical training of combat missions.
The Defense Minister visited military infrastructure facilities in the territory of the polygon and watched the field exercises with different sections.