Müdafiə naziri yeni təlim mərkəzinin açılışında iştirak edib
Bu gün Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov və nazirliyin rəhbər heyəti yeni inşa olunan təlim mərkəzinin açılışında iştirak edib.
APA-nın xəbərinə görə, açılış mərasimində mərkəz haqqında Müdafiə nazirinə məruzə edilərək bildirilib ki, burada təlimlərə cəlb olunacaq  şəxsi heyətin yerləşdirilməsi və fəaliyyəti üçün lazımi infrastruktur yaradılıb.
Qeyd olunub ki, real döyüş şəraitinə uyğun inşa edilən təlim mərkəzində atış çalışmaları, müxtəlif döyüş və xüsusi texnikanın mürəkkəb relyef və hava şəraitində idarə olunması üzrə praktiki vərdişlərin təkmilləşdirilməsi məqsədilə məşğələlərin keçirilməsi, döyüş tapşırıqlarını tədris və praktiki məşq etdirilməsi nəzərdə tutulub.
Müdafiə naziri poliqonun ərazisindəki hərbi infrastruktur obyektlərinə baş çəkib, müxtəlif bölmələr ilə keçirilən səhra məşğələlərini izləyib.

Министр обороны принял участие в открытии нового учебного центра
Сегодня министр обороны, генерал-полковник Закир Гасанов и руководящий состав министерства приняли участие в открытии нового учебного центра.
Как сообщает АПА, на церемонии открытия министру обороны была представлена информация о центре. Было сообщено, что здесь создана необходимая инфраструктура для размещения и деятельности личного состава, который будет привлекаться к учениям.
Отмечается, что в учебном центре планируется проводить учебные стрельбы, практические занятии по управлению различной боевой и специальной техники в сложных погодных условиях и рельефе, изучение боевых задачи, а также проведение практических занятий.
Министр обороны осмотрел объекты военной инфраструктуры на территории полигона, наблюдал за полевыми занятиями различных подразделений.