Müdafiə naziri şəxsi heyətlə iş üzrə zabitlər ilə görüşüb
Yanvarın 8-də Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Silahlı Qüvvələrin Təlim və Tədris Mərkəzində hərbi hissələrin şəxsi heyətlə iş üzrə zabitləri və psixoloqlarla keçirilən təlim-metodiki toplantıya cəlb olunan heyətlə görüşüb.
Birlik, birləşmə, qoşun qisimləri və xüsusi təyinatlı təhsil müəssisələrinin nümayəndələrinin iştirakı ilə keçirilən tədbirdə çıxış edən Müdafiə naziri 2017-ci ildə döyüş və mənəvi-psixoloji hazırlıq sahəsində görülən fəaliyyətlərin təhlilini apararaq Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin ordu quruculuğuna göstərdiyi diqqət və qayğını xüsusi vurğulayıb.
Cari tədris dövründə bu istiqamətdə müəyyən edilmiş prioritetlər barədə danışan Müdafiə naziri hərbi qulluqçuların milli-mənəvi dəyərlər və vətənpərvərlik ruhunda tərbiyə olunması, hərbi kollektivlərdə sağlam rəqabət atmosferinin inkişaf etdirilməsi, əsgər və zabitlərin şəxsi xüsusiyyətləri nəzərə alınmaqla fərdi tərbiyə işinin planlı şəkildə həyata keçirilməsi və bir çox məsələlərlə bağlı fikirlərini toplantı iştirakçılarının diqqətinə çatdırıb.
General-polkovnik Z.Həsənov qoşunların döyüş tapşırıqlarını yerinə yetirməyə hər an hazır vəziyyətdə olmasını təmin etmək məqsədilə mənəvi-psixoloji hazırlıq işinin daim gücləndirilməsi ilə bağlı konkret tapşırıqlar verib.

Министр обороны встретился с офицерами по работе с личным составом
8-го января в Учебно-образовательном центре Вооруженных сил Министр обороны Азербайджанской Республики генерал-полковник Закир Гасанов провел встречу с офицерами по работе с личным составом, а также  психологами, привлеченными к учебно-методическим сборам.
Выступив на мероприятии, проводимом с участием представителей объединений, соединений, родов войск и специальных военных учебных заведений, Министр обороны, проанализировав работу, проделанную в 2017-ом году в сфере боевой и морально-психологической подготовки, особо подчеркнул внимание и заботу, проявленную Президентом Азербайджанской Республики, Верховным Главнокомандующим Вооруженными силами господином Ильхамом Алиевым армейскому строительству.
Говоря о приоритетах в этом направлении на текущий учебный период, Министр обороны поделился с участниками сборов о своих видениях в связи с воспитанием военнослужащих в духе национально-нравственных ценностей и патриотизма, развитием здоровой соревновательной атмосферы в военных коллективах, проведением индивидуально-воспитательной работы с учетом личных качеств солдат и офицеров, а также многими другими вопросами.
Генерал-полковник З.Гасанов с целью обеспечения постоянной готовности войск к выполнению боевых задач дал конкретные указания по повышению уровня морально-психологической подготовки личного состава.