Müdafiə naziri şəxsi heyətlə iş üzrə zabitlər ilə görüşüb
Yanvarın 8-də Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Silahlı Qüvvələrin Təlim və Tədris Mərkəzində hərbi hissələrin şəxsi heyətlə iş üzrə zabitləri və psixoloqlarla keçirilən təlim-metodiki toplantıya cəlb olunan heyətlə görüşüb.
Birlik, birləşmə, qoşun qisimləri və xüsusi təyinatlı təhsil müəssisələrinin nümayəndələrinin iştirakı ilə keçirilən tədbirdə çıxış edən Müdafiə naziri 2017-ci ildə döyüş və mənəvi-psixoloji hazırlıq sahəsində görülən fəaliyyətlərin təhlilini apararaq Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin ordu quruculuğuna göstərdiyi diqqət və qayğını xüsusi vurğulayıb.
Cari tədris dövründə bu istiqamətdə müəyyən edilmiş prioritetlər barədə danışan Müdafiə naziri hərbi qulluqçuların milli-mənəvi dəyərlər və vətənpərvərlik ruhunda tərbiyə olunması, hərbi kollektivlərdə sağlam rəqabət atmosferinin inkişaf etdirilməsi, əsgər və zabitlərin şəxsi xüsusiyyətləri nəzərə alınmaqla fərdi tərbiyə işinin planlı şəkildə həyata keçirilməsi və bir çox məsələlərlə bağlı fikirlərini toplantı iştirakçılarının diqqətinə çatdırıb.
General-polkovnik Z.Həsənov qoşunların döyüş tapşırıqlarını yerinə yetirməyə hər an hazır vəziyyətdə olmasını təmin etmək məqsədilə mənəvi-psixoloji hazırlıq işinin daim gücləndirilməsi ilə bağlı konkret tapşırıqlar verib.

Minister of Defense met with officers on work with personnel
On January 8, the Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov held a meeting with the staff involved in educational and methodological training sessions conducted with officers on work with personnel and psychologists at the Educational-Training Center of the Armed Forces.
Speaking at the event, which was held with the participation of representatives of formations, types of troops and special military educational institutions, the Defense Minister analyzed the work done in the combat and moral-psychological training in 2017 and emphasized the care and concern shown by the President of the Republic of Azerbaijan, the Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces, Mr. Ilham Aliyev to the army construction.
Speaking about priorities in this area for the current academic period, the Minister of Defense shared with the participants some of his visions in connection with the education of servicemen in the spirit of national and moral values and patriotism, the development of a healthy competitive atmosphere in military collectives, the performance of individual educational work, taking into account character of soldiers and officers, as well as many other issues.
Colonel General Z. Hasanov gave specific instructions for raising the level of moral and psychological readiness of military personnel with the aim of ensuring the constant readiness of troops to perform combat missions.