İstənilən kalibrli silah və sursatlar
– Bolqarıstanın “Arsenal” şirkəti hərbi və mülki məhsulların layihələndirilməsi, istehsalı və satışı sahəsində 140 ildən artıq təcrübəyə malikdir. Şirkətin məhsulları arasında minalar, tapançalar, avtomatlar, pulemyotlar, “RPQ” / “SPQ” qumbaraatanları və s. məhsullar olmaqla, ümumilikdə, təxminən on min adda məhsul yer alır. Həmçinin şirkət NATO standartlarına uyğun məhsullar istehsal edir. Şirkət sadəcə xammalı kənardan satın almaqla, kompleks istehsal prosesini həyata keçirir.
Stendimizdə təqdim ediləcək yeni məhsullar arasında NATO standartlarına cavab verən 7.62x53 mm ölçülərində yeni pulemyotu, 40x46 mm ölçülərində biratımlıq qumbaraatan, 40x46 mm ölçülərində çoxatımlıq qumbaraatan, müxtəlif növ döyüş sursatları və s. məhsullar yer alır.
“Arsenal” şirkəti 40 mm-lik əl qumbarası, 40×46 mm və 60 mm-lik minalar, 80 mm-lik minalar, termobarik atışlı “RPQ” / “SPQ” qumbaraatanları və digər bu kimi termobarik məhsulların əsas tədarükçüsüdür.
Biz artıq bu sərgidə iştirak etmişik və şirkətimizi Azərbaycanda tanıtmışıq. Biz həmçinin ölkəniz ilə əməkdaşlığı davam etdirmək niyyətindəyik, özümüzə tərəfdaşlar axtarır və hesab edirik ki, belə tərəfdaşların ən yaxşısı hökumətdir.

Weapons and ammunition of all calibres
The Bulgarian company Arsenal has 140 years of experience in designing, manufacturing and commercialising military and civilian products. This is the largest company in South-eastern Europe, specialising in production of weapons and ammunition of all calibres. Among our products are mines, pistols, automatic weapons, machine guns, hand-held AT grenade launchers, AT mounted grenade launchers, etc., in all about ten thousand items. Note that our products meet NATO standards. The company conducts a full production cycle, only purchasing raw materials.
Of the new products that will be presented at our stand, I would point out especially the new NATO standard machine gun 7.62x53 mm, the single-shot grenade launcher 40x46 mm, the multi-loading grenade launcher 40x46 mm, and various kinds of ammunition.
Arsenal is the principal supplier of thermobaric products, starting with hand grenades (40 mm, 40 × 46 mm), mines (60 mm and 80 mm), hand-held AT grenade launchers and AT mounted grenade launchers (thermobaric shot), etc.
We have previously participated in the exhibition and have been represented in Azerbaijan for a long time. We hope to continue working in your country, and we are here looking for partners, most especially the state.