İstənilən kalibrli silah və sursatlar
– Bolqarıstanın “Arsenal” şirkəti hərbi və mülki məhsulların layihələndirilməsi, istehsalı və satışı sahəsində 140 ildən artıq təcrübəyə malikdir. Şirkətin məhsulları arasında minalar, tapançalar, avtomatlar, pulemyotlar, “RPQ” / “SPQ” qumbaraatanları və s. məhsullar olmaqla, ümumilikdə, təxminən on min adda məhsul yer alır. Həmçinin şirkət NATO standartlarına uyğun məhsullar istehsal edir. Şirkət sadəcə xammalı kənardan satın almaqla, kompleks istehsal prosesini həyata keçirir.
Stendimizdə təqdim ediləcək yeni məhsullar arasında NATO standartlarına cavab verən 7.62x53 mm ölçülərində yeni pulemyotu, 40x46 mm ölçülərində biratımlıq qumbaraatan, 40x46 mm ölçülərində çoxatımlıq qumbaraatan, müxtəlif növ döyüş sursatları və s. məhsullar yer alır.
“Arsenal” şirkəti 40 mm-lik əl qumbarası, 40×46 mm və 60 mm-lik minalar, 80 mm-lik minalar, termobarik atışlı “RPQ” / “SPQ” qumbaraatanları və digər bu kimi termobarik məhsulların əsas tədarükçüsüdür.
Biz artıq bu sərgidə iştirak etmişik və şirkətimizi Azərbaycanda tanıtmışıq. Biz həmçinin ölkəniz ilə əməkdaşlığı davam etdirmək niyyətindəyik, özümüzə tərəfdaşlar axtarır və hesab edirik ki, belə tərəfdaşların ən yaxşısı hökumətdir.

Оружие и боеприпасы всех калибров
– Болгарская компания Arsenal имеет 140-летний опыт проектирования, производства и торговли военной и гражданской продукцией. Это крупнейшая в Юго-Восточной Европе компания, специализирующаяся на производстве оружия и боеприпасов всех калибров. Среди нашей продукции мины, пистолеты, автоматы, пулеметы, РПГ, СПГ и т.д., всего около десяти тысяч наименований. В том числе мы выпускаем продукцию стандартов НАТО. В компании ведется полный цикл производства, мы закупаем только сырье.
Из новинок, которые будут представлены на нашем стенде, могу отметить новый пулемет стандарта НАТО 7.62x53 mm, однозарядный гранатомет 40x46 mm, многозарядный гранатомет 40x46 mm, различные виды боеприпасов и др.
Компания Arsenal основной поставщик термобарической продукции, начиная с ручных гранат 40 мм, 40×46 мм, 60 мм мины, 80 мм мины, РПГ и СПГ выстрел термобарический и т.д.
Мы уже не раз принимали участие в выставке и давно представлены в Азербайджане. Мы хотим продолжать работу в вашей стране, ищем партнеров, и считаем, что лучшим из них является государство.