Hərbi Akademiyada NATO-nun ekspert qrupu ilə işçi görüşü keçirilir
Hərbi təhsil sisteminin müəyyən  sahələrinin inkişafina yardım üzrə NATO-nun “Müdafiə təhsilinin genişləndirilməsi” proqramına əsasən Silahlı Qüvvələrin Hərbi Akademiyasında Alyansın ekspert qrupu ilə işçi görüşü keçirilir.
NATO-nun ekspert qrupu ilə hərbi təhsil müəssisələrinin müəllimləri dərs planlarının və proqramlarının hazırlanmasına və qiymətləndirməyə dair müzakirələr aparırlar.
Yanvarın 17-dək davam edəcək işçi görüşü çərçivəsində yerli müəllimlər açıq dərslər keçirəcəklər. Sonda isə bu açıq dərslərin ümumi nəzəriyyəsinin müzakirəsi və qiymətləndirilməsi olacaqdır.

В Военной Академии проходит рабочая встреча с экспертной группой НАТО
В рамках Программы Расширения Военного Образования НАТО по оказанию помощи развитию определенных сфер системы военного образования в Военной Академии Вооруженных сил проводится рабочая встреча с экспертной группой Альянса.
Преподаватели военно-учебных заведений проводят с экспертной группой НАТО обсуждения по подготовке и оценке учебных планов и программ.
В рамках рабочей встречи, которая продлится до 17 января, местные учителя проведут открытые уроки. Затем будет обсуждена и оценена общая теория этих уроков.