Cəbhəboyu zonada HHQ-nin yeni hərbi hissəsinin açılışı olub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin tapşırığına əsasən Hərbi Hava Qüvvələrinin (HHQ) şəxsi heyətinin döyüş hazırlığının yüksəldilməsi və sosial-məişət şəraitinin təkmilləşdirilməsi istiqamətində fəaliyyətlər davam etdirilir.
Avqustun 4-də Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov HHQ-nin cəbhəboyu zonada yeni inşa edilən hərbi hissəsinin açılışında iştirak edib, şəxsi heyət üçün yaradılan şəraitlə tanış olub.
Müdafiə Nazirliyinin rəhbərliyi həmçinin ərazidəki qərargah binası, əsgər yataqxanası, tibb məntəqəsi, yeməkxana, sinif otaqları, mətbəx, ərzaq və əşya anbarı, qazanxana, sıra meydanı, nəzarət buraxılış məntəqəsi, eləcə də digər xidməti və inzibati obyektlərə baxış keçirib.
Ali Baş Komandanın ordu quruculuğu sahəsində qarşıya qoyduğu vəzifələri şəxsi heyətin diqqətinə çatdıran Müdafiə naziri döyüş hazırlığının səviyyəsinin daha da artırılması ilə bağlı komandanlığa konkret tapşırıqlar verib.

The opening of a new military unit of the Air Force took place in the frontline zone
According to the instructions of the President of the Republic of Azerbaijan, the Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces, Mr. Ilham Aliyev, activity is continued in the field of increasing the combat readiness and improving the social conditions of the military personnel of the Air Force.
On August 4, Minister of Defense Colonel General Zakir Hasanov took part in the opening of a new military unit of the Air Force in the frontline zone and got acquainted with the conditions created here for the military personnel.
The Defense Ministry’s leadership also has viewed the headquarters building, the soldiers' barracks, the medical point, the mess hall, the classrooms, the kitchen, the food and clothing warehouses, the laundry room, the parade ground, the checkpoint, and other office and administrative premises.
The Minister of Defense brought to the attention of the personnel the tasks set by the Supreme Commander-in-Chief in the field of army construction and gave concrete instructions to the command staff in connection with the increase of the level of combat training of military personnel.