“Bayraktar TB-2” silahlı pilotsuz uçuş aparatları həm ölkəmizdə, həm də ölkəmizin hüdudlarından kənarda böyük uğurlara imza atıb”.
APA-nın məlumatına görə, bunu “TEKNOFEST” Müşahidə Şurasının sədri və Türkiyə Texnologiya Komandası Vəqfinin (T3 Vakfı) rəhbəri Səlcuq Bayraktar deyib.
O bildirib ki, “Bayraktar TB-2” öz sinfinin ən yaxşı nümunəsidir və bir çox müharibələrə öz imzasını qoyub: “Bu PUA-lar robot təyyarələrdir. Dünya “Bayraktar TB-2”-nin üstünlüklərini Qarabağ savaşında gördü. Qarabağ müharibəsi “Bayraktar TB-2”-yə dünyada böyük maraq yaratdı. Bütün dünya mediasında PUA-larla qazanılan ilk qələbəni türk ordularının qazandığı yazıldı. "Bayraktar TB-2” həmçinin zəlzələlər, meşə yanğınları zamanı da istifadə edilir”.

Сельджук Байрактар: Мир увидел преимущества «Bayraktar TB-2» в Карабахской войне
Беспилотные летательные аппараты Bayraktar TB-2 достигли больших успехов как в нашей стране, так и за ее пределами.
Как передает АПА, об этом заявил председатель попечительского совета фонда T3 Foundation и председатель TECNOFEST Сельджук Байрактар.
Он отметил, что «Bayraktar TB-2» является лучшим в своем классе и поставил свою подпись во многих войнах: «Эти БПЛА-роботизированные самолеты. Мир увидел преимущества «Байрактар ТБ-2» в Карабахской войне. «Bayraktar TB-2» также используется во время землетрясений и лесных пожаров».