“Bayraktar TB-2” silahlı pilotsuz uçuş aparatları həm ölkəmizdə, həm də ölkəmizin hüdudlarından kənarda böyük uğurlara imza atıb”.
APA-nın məlumatına görə, bunu “TEKNOFEST” Müşahidə Şurasının sədri və Türkiyə Texnologiya Komandası Vəqfinin (T3 Vakfı) rəhbəri Səlcuq Bayraktar deyib.
O bildirib ki, “Bayraktar TB-2” öz sinfinin ən yaxşı nümunəsidir və bir çox müharibələrə öz imzasını qoyub: “Bu PUA-lar robot təyyarələrdir. Dünya “Bayraktar TB-2”-nin üstünlüklərini Qarabağ savaşında gördü. Qarabağ müharibəsi “Bayraktar TB-2”-yə dünyada böyük maraq yaratdı. Bütün dünya mediasında PUA-larla qazanılan ilk qələbəni türk ordularının qazandığı yazıldı. "Bayraktar TB-2” həmçinin zəlzələlər, meşə yanğınları zamanı da istifadə edilir”.

World witnessed advantages of Bayraktar TB-2 in the Karabakh war - Selcuk Bayraktar
"Bayraktar TB-2 armed drones have achieved great success both in our country and abroad," chairman of the Supervisory Board of TEKNOFEST and the head of the Turkish Technology Team Foundation (T3 Foundation) Selcuk Bayraktar said, APA reports.
He said that the Bayraktar TB-2 is the best example of its class and has proved itself in several wars: "These UAVs are robotic aircraft. The world witnessed the advantages of Bayraktar TB-2 in the Karabakh war. "Bayraktar TB-2 is also used during earthquakes and forest fires."