Bakıda “Dəniz kuboku” müsabiqəsinin bağlanış mərasimi keçirilib
“Beynəlxalq Ordu Oyunları - 2020” yarışları çərçivəsində Azərbaycan ərazi sularında keçirilən “Dəniz kuboku” müsabiqəsinin sentyabrın 4-də bağlanış mərasimi keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Müdafiə nazirinin müavini general-leytenant Kərim Vəliyev, Müdafiə nazirinin maddi-texniki təminat üzrə müavini vəzifəsini icra edən general-leytenant Nizam Osmanov, Rusiyanın Müdafiə nazirinin birinci müavini ordu generalı  Ruslan Tsalikov və digər qonaqlar iştirak ediblər.
Tədbirin senari müəllifi və aparıcısı Əməkdar incəsənət xadimi, Prezidentin fərdi təqaüdçüsü, polkovnik Abdulla Qurbani tədbir iştirakçılarını salamlayıb.
“Dəniz kuboku” müsabiqəsi Təşkilat Komitəsinin sədri, general-leytenant N.Osmanov çıxış edərək müsabiqənin gedişatı və nəticələrindən danışıb.
Azərbaycan və “Dəniz kuboku” haqqında videoçarx nümayiş edildikdən sonra qalibiyyət kuboku və “Dəniz kuboku” müsabiqəsində iştirak edən komandaların dövlət bayraqları meydana gətirilib.
Qalib komandalara kubok, medallar və qiymətli hədiyyələr təqdim olunub.
Yarışda bərabər xal toplayaraq birinciliyi paylaşan Azərbaycan və Rusiyanın dövlət himnləri səsləndirilib.
Ordu generalı R.Tsalikov çıxış edərək ölkəmizin “Dəniz kuboku” müsabiqəsinin yüksək səviyyədə təşkilinə və qonaqpərvərliyə görə Azərbaycan dövlətinin rəhbərliyinə təşəkkürünü bildirib.
Tədbirdə yekun nitqi ilə çıxış edən general-leytenant K.Vəliyev müsabiqənin Xəzəryanı ölkələrin hərbi dənizçilərinin daha yaxından tanış olmaları, qarşılıqlı münasibətlər və əməkdaşlığın güclənməsi, hərbçilər arasında yoldaşlıq mühitinin yaranmasına xidmət etdiyini bildirib, tədbir iştirakçılarına Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun təbriklərini çatdırıb və “Dəniz kuboku” müsabiqəsini bağlı elan edib.

Baku hosted the closing ceremony of the "Sea Cup" contest
The closing ceremony of the "Sea Cup" contest conducted in the territorial waters of Azerbaijan as part of the International Army Games 2020 was held on September 4 in Baku.
The event was attended by Deputy Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan Lieutenant General Kerim Veliyev, Acting Deputy Minister of Defense for Logistics Lieutenant General Nizam Osmanov, First Deputy Minister of Defense of Russia General of the Army Ruslan Tsalikov, and others guests.
The scenarist and presenter of the event, Honored Art Worker, individual presidential pensioner, Colonel Abdulla Gurbani addressed the participants with a welcoming speech.
The Chairman of the Organizing Committee of the "Sea Cup" contest, Lieutenant General N. Osmanov, spoke about the course and results of the contest.
After screening a video clip dedicated to Azerbaijan and the "Sea Cup" contest, the winning cup and flags of the states participating in the "Sea Cup" contest were brought to the square.
The winning teams were presented with a cup, medals, and valuable gifts.
The National Anthems of Azerbaijan and Russia whose teams, having gained equal points in the competition, became the winners of the championship, were performed.
General of the Army R. Tsalikov, speaking at the ceremony, thanked the leadership of Azerbaijan for the high level of organization of the "Sea Cup" contest and hospitality.
Lieutenant General K. Veliyev, speaking at the event with the closing speech, emphasized that the contest serves to better acquaint the military seamen of the Caspian countries, strengthen mutual relations and cooperation, create an atmosphere of friendship between servicemen. He conveyed the congratulations of the Minister of Defense of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov to the event participants and declared the "Sea Cup" contest closed.