Bakıda Azərbaycan-Pakistan işçi qrupunun növbəti görüşü başlayıb
Yanvarın 17-də Bakıda Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyi və Pakistan İslam Respublikası Birləşmiş Qərargahı arasında Azərbaycan-Pakistan işçi qrupunun 8-ci görüşü başlayıb.
İşçi qrupuna Azərbaycan tərəfindən Beynəlxalq Hərbi Əməkdaşlıq İdarəsinin rəisi general-mayor Hüseyn Mahmudov, Pakistan tərəfindən isə Birləşmiş Qərargahın Xarici əlaqələr İdarəsinin rəisi general-mayor Muhammad Şafiq rəhbərlik edirlər.
Görüşdə hərbi əməkdaşlığın cari vəziyyəti və inkişaf perspektivləri, regionda təhlükəsizlik, hər iki dövlətin orduları arasında dostluq əlaqələrinin möhkəmləndirilməsi, o cümlədən 2018-ci ildə birgə tədbirlərin keçirilməsi məsələləri müzakirə olunur.

The next meeting of the Azerbaijani-Pakistani working group started in Baku
The 8th Working Group Level Meeting between the Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan and the Joint Staff of the Islamic Republic of Pakistan started in Baku on January 17.
The head of the working group from the Azerbaijani side is Major-General Huseyn Makhmudov, the Chief of the International Military Cooperation Department, and from the Pakistan side - Major-General Muhammad Shafig, Director General Foreign Military Cooperation, Joint Staff Headquarters.
During the meeting, the sides discuss the current state and prospects for the development of military cooperation, regional security issues, the strengthening of friendly ties between the armies of the two states, including joint events in 2018.