Azərbaycanın Müdafiə naziri Minskə yola düşüb
Fevralın 22-də Azərbaycan Respublikasının Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Belarus Respublikasının paytaxtı Minsk şəhərinə səfərə gedib.
Belaruslu həmkarı general-leytenant Andrey Ravkovun dəvəti ilə həyata keçirilən səfər çərçivəsində Azərbaycanın Müdafiə nazirinin Belarus Silahlı Qüvvələrinin yaradılmasının 100 illiyinə həsr olunan təntənəli mərasimdə iştirakı, eləcə də bu ölkənin hərbi-siyasi və digər dövlət strukturlarının rəhbərləri ilə görüşləri planlaşdırılır.
Bundan əlavə, general-polkovnik Z.Həsənovun Belarusun hərbi sənaye kompleksinə daxil olan müəssisələri ziyarət etməsi də nəzərdə tutulub.

Министр обороны Азербайджана отправился в Минск
22-го февраля Министр обороны Азербайджанской Республики генерал-полковник Закир Гасанов отправился в столицу Республики Беларусь город Минск.
В рамках визита, совершаемого по приглашению белорусского коллеги генерал-лейтенанта Андрея Равкова, предусмотрено участие Министра обороны Азербайджана в торжественной церемонии, посвященной 100-летию создания Вооруженных Сил Республики Беларусь, а также встречи с военно-политическим руководством и руководителями других государственных структур этой страны.