Azərbaycanın Müdafiə naziri Minskə yola düşüb
Fevralın 22-də Azərbaycan Respublikasının Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Belarus Respublikasının paytaxtı Minsk şəhərinə səfərə gedib.
Belaruslu həmkarı general-leytenant Andrey Ravkovun dəvəti ilə həyata keçirilən səfər çərçivəsində Azərbaycanın Müdafiə nazirinin Belarus Silahlı Qüvvələrinin yaradılmasının 100 illiyinə həsr olunan təntənəli mərasimdə iştirakı, eləcə də bu ölkənin hərbi-siyasi və digər dövlət strukturlarının rəhbərləri ilə görüşləri planlaşdırılır.
Bundan əlavə, general-polkovnik Z.Həsənovun Belarusun hərbi sənaye kompleksinə daxil olan müəssisələri ziyarət etməsi də nəzərdə tutulub.

Azerbaijan Defense Minister left for Minsk
On February 22, the Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov has left for Minsk, the Republic of Belarus.
Within the framework of the visit to be held at the invitation of the Belorussian colleague, Lieutenant General Andrei Ravkov, Azerbaijan’s Defense Minister will take part in the solemn ceremony dedicated to the 100th anniversary of the Armed Forces of the Republic of Belarus. He will also hold meetings with the military-political leadership and heads of other state structures of this country.