Azərbaycanın Müdafiə naziri İran nümayəndə heyəti ilə görüşüb
Sentyabrın 25-də Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən "ADEX 2018" üçüncü Azərbaycan Beynəlxalq müdafiə sərgisi çərçivəsində Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov ölkəmizdə səfərdə olan İran İslam Respublikasının Müdafiə və Silahlı Qüvvələrə dəstək nazirinin sənaye və tədqiqat üzrə müavini cənab Reza Müzəffəriniyanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə regional təhlükəsizlik məsələləri Azərbaycan ilə İran arasında hərbi, hərbi-texniki, hərbi tibb, hərbi təhsil üzrə əməkdaşlığın inkişaf perspektivləri, ekspert qruplarının qarşılıqlı səfərlərinin təşkili və maraq doğuran digər məsələlər barədə ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.

Azerbaijan Defense Minister meets with the Iranian delegation
On September 25, within the framework of the 3rd Azerbaijan International Defence Exhibition "ADEX 2018" that is held at the Baku Expo Center, the Minister of Defence of the Republic of Azerbaijan Colonel General Zakir Hasanov has met with the delegation headed by the Deputy Minister of Defense and Armed Forces Logistics of the Islamic Republic of Iran on Industry and Research, Mr. Reza Muzefferinia.
During the meeting, the sides held an extensive exchange of views on the aspects of regional security, prospects for the development of cooperation in the military, military-technical, military-medical and military-educational spheres, organization of mutual visits of expert groups, and other issues of common interest.