Azərbaycanın Müdafiə naziri bolqarıstanlı həmkarı ilə görüşüb
Sentyabrın 25-də Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən "ADEX 2018" üçüncü Azərbaycan Beynəlxalq müdafiə sərgisində iştirak etmək üçün ölkəmizə gələn Bolqarıstan Respublikası Baş nazirinin İctimai Asayiş və Təhlükəsizlik üzrə müavini – Müdafiə naziri cənab Krasimir Karakaçanovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan ilə Bolqarıstan arasında hərbi, hərbi-texniki, hərbi təhsil sahələtində əməkdaşlığın hazırkı vəziyyəti və inkişaf perspektivləri, təcrübə mübadiləsi məqsədilə qarşılıqlı səfərlərin təşkili, həmçinin ölkələrin yerləşdiyi regionlardakı hərbi-siyasi vəziyyət müzakirə olunub.

Министр обороны Азербайджана встретился со своим болгарским коллегой
25 сентября Министр обороны генерал-полковник Закир Гасанов встретился с делегацией во главе с вице-премьером по Общественному порядку и безопасности — министром обороны Республики Болгария господином Красимиром Каракачановым, прибывшей в нашу страну для участия в третьей Азербайджанской международной оборонной выставке "ADEX 2018", проводимой в Бакинском Экспо Центре.
В ходе встречи стороны обсудили текущее состояние и перспективы развития сотрудничества между Азербайджаном и Болгарией в военной, военно-технической, военно-образовательной сферах, организацию взаимных встреч с целью проведения обмена опытом, а также военно-политическую обстановку в регионах этих стран.