Azərbaycanın Müdafiə naziri bolqarıstanlı həmkarı ilə görüşüb
Sentyabrın 25-də Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən "ADEX 2018" üçüncü Azərbaycan Beynəlxalq müdafiə sərgisində iştirak etmək üçün ölkəmizə gələn Bolqarıstan Respublikası Baş nazirinin İctimai Asayiş və Təhlükəsizlik üzrə müavini – Müdafiə naziri cənab Krasimir Karakaçanovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan ilə Bolqarıstan arasında hərbi, hərbi-texniki, hərbi təhsil sahələtində əməkdaşlığın hazırkı vəziyyəti və inkişaf perspektivləri, təcrübə mübadiləsi məqsədilə qarşılıqlı səfərlərin təşkili, həmçinin ölkələrin yerləşdiyi regionlardakı hərbi-siyasi vəziyyət müzakirə olunub.

On September 25, the Minister of Defense Colonel General Zakir Hasanov has met with a delegation headed by Mr. Krasimir Karakachanov, Deputy Prime Minister for Public Order and Security and Minister of Defense of the Republic Bulgaria, arrived in our country to take part in the 3rd Azerbaijan International Defense Exhibition "ADEX 2018" held at the Baku Expo Center.
During the meeting, the sides discussed the current state and prospects for the development of cooperation between Azerbaijan and Bulgaria in military, military-technical, military-educational spheres, organization of mutual meetings for exchanging experience, as well as military-political situation in the regions of these countries.