Azərbaycan ilə Belarus arasında hərbi əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub
Sentyabrın 25-də Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən "ADEX 2018" üçüncü Azərbaycan Beynəlxalq müdafiə sərgisi çərçivəsində Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov ölkəmizdə səfərdə olan Belarus Respublikasının Dövlət Hərbi Sənaye Komitəsinin sədri cənab Roman Qolovçenko və Belarus Müdafiə nazirinin silahlanma üzrə müavini – Silahlı Qüvvələrin silahlanma rəisi general-mayor Sergey Simonenko ilə görüşüb.
Görüşdə tərəflər Azərbaycan ilə Belarus arasında hərbi və hərbi-texniki əməkdaşlığın inkişaf perspektivləri, müasir hərbi texnologiyaların tətbiqi imkanları, təcrübə mübadilələrinin keçirilməsi və qarşılıqlı maraq kəsb edən digər məsələləri müzakirə ediblər.

Обсуждены вопросы военного сотрудничества между Азербайджаном и Беларусью
25 сентября в рамках третьей Азербайджанской международной оборонной выставки "ADEX 2018", проводимой в Бакинском Экспо Центре Министр обороны Азербайджанской Республики генерал-полковник Закир Гасанов встретился с председателем Государственного военно-промышленного комитета Республики Беларусь господином Романом Головченко и заместителем министра обороны по вооружению – начальником вооружения Вооруженных Сил Республики Беларусь генерал-майором Сергеем Симоненко.
В ходе встречи стороны обсудили перспективы развития военного и военно-технического сотрудничества между Азербайджаном и Беларусью, возможности применения современных военных технологий, проведение обмена опытом и другие вопросы, представляющие взаимный интерес.