Azərbaycan ilə Belarus arasında hərbi əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub
Sentyabrın 25-də Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən "ADEX 2018" üçüncü Azərbaycan Beynəlxalq müdafiə sərgisi çərçivəsində Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov ölkəmizdə səfərdə olan Belarus Respublikasının Dövlət Hərbi Sənaye Komitəsinin sədri cənab Roman Qolovçenko və Belarus Müdafiə nazirinin silahlanma üzrə müavini – Silahlı Qüvvələrin silahlanma rəisi general-mayor Sergey Simonenko ilə görüşüb.
Görüşdə tərəflər Azərbaycan ilə Belarus arasında hərbi və hərbi-texniki əməkdaşlığın inkişaf perspektivləri, müasir hərbi texnologiyaların tətbiqi imkanları, təcrübə mübadilələrinin keçirilməsi və qarşılıqlı maraq kəsb edən digər məsələləri müzakirə ediblər.

Azerbaijan and Belarus discussed issues of military cooperation
On September 25, within the framework of the 3rd Azerbaijan International Defence Exhibition "ADEX 2018" that is held at the Baku Expo Center, the Minister of Defence of the Republic of Azerbaijan Colonel General Zakir Hasanov has met with the Mr. Roman Golovchenko, the Chairman of the State Military-Industrial Committee of the Republic of Belarus and Major General Sergei Simonenko, the Belarussian Deputy Minister of Defence for Armament, Chief of Armament.
The sides discussed the prospects for the development of military, military-technical cooperation between Azerbaijan and Belarus, the possibility of the use of modern military technologies, conduct of the exchange of experience and other issues of mutual interest.