"Sərgilər istənilən şirkətin inkişafında faydalı tədbirlərdir." Yaqub Daşdəmirov, "Rockwell" şirkətinin meneceri
Şirkətimiz proqram təminatının, veb-saytların, mobil tətbiqlərin və təhlükəsizliklə bağlı müxtəlif proqramların hazırlanması ilə məşğuldur. Biz "Securex Caspian" sərgisinin daimi ziyarətçiləriyik, çünki burada bizə yaxın və tətbiq etdiyimiz texniki həllər və proqram təminatı təqdim olunur. Qeyd etməliyəm ki, sərgi bizim gözləntilərimizi üstələdi. Burada təqdim olunan şirkətlər bir sıra həllər təklif etdilər ki, biz açıq şəkildə desək, onlara nəzarət edirdik, lakin Azərbaycanda görəcəyimizi gözləmirdik. Onların arasında bizim uzun müddətdir əməkdaşlıq etdiyimiz "Hikvision" şirkətini və bizim üçün yeni olan "Distechsol" şirkətini qeyd edərdim. Sərgidə toplanan materiallar çoxdur. Bizi toplanmış materialın diqqətlə təhlili gözləyir.
Mənim fikrimcə, sərgilər hər hansı bir şirkətin inkişafında çox faydalıdır. Bu, həm iştirakçılara, həm də bizim kimi peşəkar ziyarətçilərə aiddir. "Securex Caspian" sərgisinə ildən-ilə qatılaraq, təhlükəsizlik sahəsinin və bu sahədə fəaliyyət göstərən şirkətlərin inkişaf prosesini və dinamikasını müşahidə edirsən. Bu sərginin hərbi "ADEX" sərgisi ilə paralel keçirilməsi daha geniş əhatə imkanları yaradır və məsələn, bizim kimi kiçik şirkətlərə bu qədər açıq olmayan hərbi sahədə dünya nəhəngləri ilə birbaşa əlaqə saxlamaq, öz xidmətlərini təklif etmək və imkanlarını nümayiş etdirmək imkanı verir.

«Выстаки - полезные мероприятия в развитии любой компании» - Ягуб Дашдамиров, менеджер компании «Rockwell»
- Наша компания занимается разработкой програмного обеспечения, сайтов, мобильных приложений, а также различных программ, связанных с безопасностью. Мы являемся постоянными посетителям выставки Securex Caspian, так как на ней бывают представлены близкие нам и применяемые нами технические решения и софт. Должен отметить, что выставка превзошла наши ожидания. Представленные здесь компании предложили целый ряд решений, за которыми мы, откровенно говоря наблюдали, но не готовы были увидеть в Азербайджане. Среди них отметил бы компанию, с которой мы давно сотрудничаем «Hikvision» и новую для нас компанию «Distechsol». Накопленного на выставке материала много. Нас ждет тщательный анализ накопленного материала.
По моему мнению, выстаки очень полезные мероприятия в развитии любой компании. Это в равной мере относится как к участникам, так и к профессиональным посетителям вроде нас. Посещая Securex из года в год, наблюдаешь процесс и динамику развития сферы безопасности и представленых в ней компаний. Проведение этой выставки параллельной с военной ADEX еще больше расширяет возможности охвата и позволяет, к примеру, небольшим компаниям как наша, напрямую пообщаться с мировыми гигантами такой не очень открытой сферы, как военная, предложить свои услуги и раскрыть возможности.